Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Happy Day

Krmení

Krmení

Naše morčata každodenně dostávají seno, které je velmi nezbytné. To kupujeme buď to ve vybraných obchodech které máme již předem odzkoušené a slyšeli jsme na ně převážně slova chvály, nebo si v léťe nasušíme a po celý rok jim dáváme toto.

Každodenně na jídelníčku nesmějí také chybět granule. Jelikož dbáme na imunitu a kondici našich morčátek, krmíme více druhy. Na prvním místě jsou pro nás jednoznačně granule Bercel premium C, které jsou opravdu velmi výživné, mají potřebné vitamíny a působí i na morčecí srst, takže jsou po krmení těmito granulemi naše morčata osvalená, mají hustou srst, dobrý lesk a objem. Březím a laktujícím samicím podáváme krom Bercelu premiumu C, také Cavia Coplete či Genesis a jelikož potřebují hodně imunity a nabrat co nejvíce na váze a mít dostatek mléka pro mláďata, podáváme také KK+, který obsahuje hodně vlákniny a vitamínů. V zimě všem morčatům podáváme také pšeničné či ovesné vločky aby měly také tukovou zásobu a jelikož nechováme v bytě, ale máme morčata ve venkovních místnostech, kde se snažíme udržovat okolo  15°C , zdá se nám přidávání ovesných/pšeničných vloček do krmiva velice vhodné.

Jelikož chceme, aby se naše morčátka měla co nejlépe, každodenně jim podáváme zeleninu. Snažíme se to taktéž míchat a tak mají každý den alespoň mrkev, okurku a papriku. Další den jim například podáváme čínské zelí a rajčata + třeba jablko a nebo nějaké osvěžující ovoce na spestření. Jelikož ale máme morčat opravdu dost, nemůžeme to podávat v bůh ví jakém množství a tak jim dáváme třeba více mrkve, méně okurky, více zelí, méně rajčat atd.

TOPlist