Založit webové stránky nebo eShop

Chovatelská stanice Happy Day

Krmení

Krmení

Naše morčata každodenně dostávají seno, které je velmi nezbytné. To kupujeme buď to ve vybraných obchodech které máme již předem odzkoušené a slyšeli jsme na ně převážně slova chvály, nebo si v léťe nasušíme a po celý rok jim dáváme toto.

Každodenně na jídelníčku nesmějí také chybět granule. Jelikož dbáme na imunitu a kondici našich morčátek, krmíme více druhy. Na prvním místě jsou pro nás jednoznačně granule Bercel premium C, které jsou opravdu velmi výživné, mají potřebné vitamíny a působí i na morčecí srst, takže jsou po krmení těmito granulemi naše morčata osvalená, mají hustou srst, dobrý lesk a objem. Březím a laktujícím samicím podáváme krom Bercelu premiumu C, také Cavia Coplete či Genesis a jelikož potřebují hodně imunity a nabrat co nejvíce na váze a mít dostatek mléka pro mláďata, podáváme také KK+, který obsahuje hodně vlákniny a vitamínů. V zimě všem morčatům podáváme také pšeničné či ovesné vločky aby měly také tukovou zásobu a jelikož nechováme v bytě, ale máme morčata ve venkovních místnostech, kde se snažíme udržovat okolo  15°C , zdá se nám přidávání ovesných/pšeničných vloček do krmiva velice vhodné.

Jelikož chceme, aby se naše morčátka měla co nejlépe, každodenně jim podáváme zeleninu. Snažíme se to taktéž míchat a tak mají každý den alespoň mrkev, okurku a papriku. Další den jim například podáváme čínské zelí a rajčata + třeba jablko a nebo nějaké osvěžující ovoce na spestření. Jelikož ale máme morčat opravdu dost, nemůžeme to podávat v bůh ví jakém množství a tak jim dáváme třeba více mrkve, méně okurky, více zelí, méně rajčat atd.

TOPlist