Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Happy Day

Bydlení

Bydlení

Už nějaký čas se snažíme taky o to, aby naše morčata měla dostatek prostoru a mohla se nezávisle pohybovat ve svém ,,revíru". Jelikož máme ale morčátek docela dost, zvolili jsme tedy ubikace ve stylu patrových morčatáren.  Morčatárny jsme se ale snažili udělat tak, aby uspokojily velikostí nároky morčat a aby se tam vlezly i misky, jesličky a nepřekáželo jim to v pohybu.  Zvolili jsme tedy morčatárny (o dvou patrech) rozdělené do jednotlivých boxů s tím, že v horním největším boxu budou samice (skupina 3-4)  a ve spodních dvou boxech budou umístěni samci dle snášenlivosti se spolubydlícím. S tím, aby se nám zvířata (převážně samičky, se samci je někdy problém) snesla, jsme většinou problém neměli a tak jsme je zabydleli. Pokud potřebujeme samce se samicí vhodně spárovat a nemáme v ubikacích dostatek místa, máme také mnohdy volné 3 klece, ve kterých naše ,,hrdličky" bydlí.   Jelikož se ale naše smečka neustále rozrůstá o malinké prcky. Máme také jednu velkou bednu o rozměrech dvou metrů, kterou používáme převážně pro samičky s malými mláďaty.

Jako podestýlku pro naše zvířata jsme zvolili jednoznačně hobliny, které se nám zdají velmi vhodné a jelikož máme vlastního  řezbáře, který nám hobliny vyrábí, víme přesně z jakého je to dřeva, od kud pochází, zda není lakované atd.

Protože máme naše morčata rádi, na spetření ubikace jsme jim poskytli pelíšky, hamaky a tunely.

V téplém letním období, kdy slunce hřeje, země je suchá, tráva zelená a voňavá,  máme morčata přez den na zahrádce, kde mají morčata (samci a samice zvlášť) veliký výběh, ve kterém mohou pobývat po celý den.

TOPlist